FA Cup

Saturday 30 May: Final - Arsenal v Aston Villa - 5pm (BT Sport 1)

 

SPFL

Thursday 28 May: Playoff final, first leg - Rangers v Motherwell - 7.30pm (BT Sport 1)

Sunday 31 May: Playoff final, second leg - Motherwell v Rangers - 2.30pm (BT Sport 1)

 

UEFA Under-21 Championship

Wednesday 17 June: Czech Republic v Denmark - 4.30pm (BT Sport 1)

Wednesday 17 June: Germany v Serbia - 7.15pm (BT Sport 1)

Thursday 18 June: Italy v Sweden - 4.30pm (BT Sport 1)

Thursday 18 June: England v Portugal - 7.15pm (BT Sport 1)

Saturday 20 June: Serbia v Czech Republic - 4.30pm (BT Sport 1)

Saturday 20 June: Germany v Denmark - 7.15pm (BT Sport 1)

Sunday 21 June: Sweden v England - 4.45pm (BT Sport 1)

Sunday 21 June: Italy v Portugal - 7.15pm (BT Sport 1)

Tuesday 23 June: Czech Republic v Germany - 7.30pm (BT Sport 1)

Tuesday 23 June: Denmark v Serbia - 7.30pm (BT Sport 2)

Wednesday 24 June: England v Italy - 7pm (BT Sport 1)

Wednesday 24 June: Portugal v Sweden - 7.45pm (BT Sport 1)

Saturday 27 June: Semi-final #1 - 4.30pm (BT Sport 1)

Saturday 27 June: Semi-final #2 - 7.30pm (BT Sport 1)

Tuesday 30 June: Final - 7pm (BT Sport 1)

 

Toulon Tournament

Thursday 28 May: Ivory Coast v Mexico - 4pm (BT Sport 2)

Thursday 28 May: England v Morocco - 6pm (BT Sport 2)

Friday 29 May: USA v Holland - 4pm (BT Sport 1)

Friday 29 May: Qatar v France - 6pm (BT Sport 1)

Sunday 31 May: Costa Rica v USA - 4pm (BT Sport 1)

Sunday 31 May: Holland v Qatar - 6pm (BT Sport 1)

Monday 1 June: Morocco v Ivory Coast - 4pm (BT Sport 1)

Monday 1 June: China v Mexico - 6pm (BT Sport 1)

Tuesday 2 June: Qatar v USA - 4pm (BT Sport 1)

Tuesday 2 June: France v Costa Rica - 6pm (BT Sport 1)

Wednesday 3 June: Ivory Coast v China - 4pm (BT Sport 1)

Wednesday 3 June: England v Mexico - 6pm (BT Sport 1)

Thursday 4 June: Costa Rica v Qatar - 4pm (BT Sport 1)

Thursday 4 June: France v Holland - 6pm (BT Sport 1)

Friday 5 June: Morocco v Mexico - 4pm (BT Sport 1)

Friday 5 June: China v England - 6pm (BT Sport 1)

Sunday 7 June: 3rd Place Playoff - 4pm (BT Sport 1)

Sunday 7 June: Final - 6pm (BT Sport 1)

 

Friendlies

Saturday 30 May: Tottenham v Sydney FC - 10.30am (BT Sport 1)

Wednesday 10 June: Germany v USA - 7.45pm (BT Sport 1)

Thursday 11 June: England U21 v Belarus U21 - 7.30pm (BT Sport 1)

 

Bundesliga

Thursday 28 May: Relegation/promotion playoff, first leg - Hamburg v Karlsruer - 7.30pm (ESPN)

Monday 1 June: Relegation/promotion playoff, first leg - Karlsruer v Hamburg - 7.30pm (BT Sport 1)

 

German Cup

Saturday 30 May: Final - Borussia Dortmund v Wolfsburg - 6.45pm (BT Sport 2)

 

Brasileiro

Sunday 31 May: Corinthians v Palmeiras - 8pm (BT Sport Extra)

 

Not a BT Sport subscriber? Find out how to get BT Sport 1, BT Sport 2 and ESPN at bt.com/sport