Saturday 25 October: West Ham United v Manchester City

Saturday 1 November: Newcastle United v Liverpool

Saturday 8 November: Liverpool v Chelsea

Saturday 29 November: West Bromwich Albion v Arsenal

Tuesday 2 December: Leicester City v Liverpool, 7.45pm

Wednesday 3 December: Arsenal v Southampton, 7.45pm

Saturday 6 December: Newcastle United v Chelsea

Saturday 20 December: Manchester City v Crystal Palace

Friday 26 December: Manchester United v Newcastle United, 3pm

Friday 26 December: Arsenal v QPR, 5.30pm

Sunday 28 December: Tottenham Hotspur v Manchester United, 12pm

Thursday 1 January: Manchester City v Sunderland, 3pm

Thursday 1 January: Tottenham Hotspur v Chelsea, 5.30pm

 

 

SPFL

Friday 24 October: Aberdeen v Motherwell - 7.30pm (BT Sport 1)

Sunday 26 October: Hibernian v Hearts - 11.30am (BT Sport 1)

Friday 31 October: St. Johnstone v Motherwell - 7.30pm (BT Sport 1)

Monday 3 November: Ross County v Aberdeen - 7.45pm

Friday 7 November: Motherwell v Dundee Utd - 7.45pm

Saturday 22 November: Hearts v Rangers - 12.45pm

Friday 5 December: Ross County v Dundee United - 7.45pm (BT Sport 1)

Friday 12 December: Queen of the South v Rangers - 7.45pm (BT Sport 1)

Sunday 21 December: Dundee United v Celtic - 12.15pm (BT Sport 2)

Sunday 28 December: Inverness Caledonian Thistle v Aberdeen - 3.00pm (BT Sport 2)

Thursday 1 January: Dundee United v Dundee - 12.15 pm (TBC)

 Saturday 3 January: Heart of Midlothian v Hibernian - 12.45pm (BT Sport 1)

 

FA Cup

Saturday 8 November: First round (BT Sport 1) - 5pm

Saturday 10 November: First round (BT Sport 1) - 7.30pm

Wednesday 19 November: First round replay (BT Sport 1) - 7.30pm

 

UEFA Europa League

Thursday 23 October: Young Boys v Napoli - 5pm (BT Sport 1)

Thursday 23 October: Paok v Fiorentina - 6pm (ESPN)

Thursday 23 October: Celtic v Astra - 8pm (BT Sport 1)

Thursday 23 October: Inter v Saint-Etienne - 8pm (ESPN)

Thursday 6 November: TBC (BT Sport 1) - 5.30pm

Thursday 6 November: TBC (BT Sport 2) - 6pm

Thursday 6 November: TBC (BT Sport 1) - 8pm

Thursday 6 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

Thursday 27 November: TBC (BT Sport 1) - 5.30pm

Thursday 27 November: TBC (BT Sport 2) - 6pm

Thursday 27 November: TBC (BT Sport 1) - 8pm

Thursday 27 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

 

Major League Soccer

Sunday 26 October: Sporting Kansas City v NY Red Bulls - 12.30am (ESPN)

Monday 3 November: Playoffs (BT Sport 1) - 12.30am

 

Serie A

Saturday 25 October: Sampdoria v Roma - 7.30pm (BT Sport 1)

Sunday 26 October: Juventus v Palermo - 2pm (BT Sport 2)

Sunday 26 October: Napoli v Verona - 5pm (ESPN)

Sunday 26 October: AC Milan v Fiorentina - 7.45pm (BT Sport 1)

Tuesday 28 October: Sassuolo v Empoli - 7.45pm (BT Sport 2)

Wednesday 29 October: Genoa v Juventus - 7.30pm (BT Sport 1)

Wednesday 29 October: Cagliari v AC Milan - 7.45pm (BT Sport 1)

Thursday 30 October: Verona v Lazio - 7.30pm (BT Sport 1)

Saturday 1 November: Empoli v Juventus (BT Sport 2) - 5.15pm

Saturday 1 November: Parma v Inter (BT Sport 1) - 7.30pm

Sunday 2 November: Sampdoria v Fiorentina (BT Sport 1) - 2pm

Sunday 2 November: AC Milan v Palermo (BT Sport 1) - 7.45pm

Monday 3 November: Cesena v Verona (BT Sport 2) - 6pm

Monday 3 November: Lazio v Cagliari (BT Sport 2) - 8pm

Saturday 8 November: Sampdoria v AC Milan (BT Sport 1) - 7.45pm

Sunday 9 November: Cagliari v Genoa (BT Sport 1) - 11.30am

Sunday 9 November: Juventus v Parma (BT Sport 1) - 2pm

Sunday 9 November: Fiorentina v Napoli (BT Sport 1) - 5pm

Sunday 9 November: Roma v Torino (BT Sport 1) - 7.45pm

Saturday 22 November: Atalanta v Roma (BT Sport 2) - 5.15pm

Saturday 22 November: Lazio v Juventus (BT Sport 1) - 7.30pm

Sunday 23 November: Torino v Sassuolo (BT Sport 1) - 11.30am

Sunday 23 November: Napoli v Cagliari (BT Sport 1) - 2pm

Sunday 23 November: AC Milan v Inter (BT Sport 1) - 7.45pm

Monday 24 November: Genoa v Palermo (BT Sport 1) - 7.45pm

Saturday 29 November: Chievo v Lazio (BT Sport 1) - 7.30pm

Sunday 30 November: AC Milan v Udinese (BT Sport 1) - 2pm

Sunday 30 November: Juventus v Torino (BT Sport 1) - 5pm

Sunday 30 November: Roma v Inter (BT Sport 1) - 7.45pm

 

Ligue 1

Friday 24 October - Toulouse v Lens - 7.30pm (BT Sport Extra)

Sunday 26 October - Rennes v Lille - 1pm (BT Sport Extra)

Sunday 26 October: TBC - 4pm (ESPN)

Sunday 26 October: Lyon v Marseille - 8pm (BT Sport 2) 

Friday 31 October: TBC - 7.30pm (ESPN)

Saturday 1 November: TBC (BT Sport 2) - 7pm

Sunday 2 November: TBC (BT Sport 2) - 1pm

Sunday 2 November: TBC (BT Sport 2) - 4pm

Sunday 2 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

Friday 7 November: TBC (ESPN) - 7.30pm

Sunday 9 November: TBC (ESPN) - 4pm

Sunday 9 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

Friday 21 November: TBC (ESPN) - 7.30pm

Saturday 22 November: TBC (BT Sport 2) - 7pm

Sunday 23 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

Saturday 29 November: TBC (BT Sport 2) - 7pm

Sunday 30 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

 

Bundesliga

Friday 24 October:  Werder Bremen v Cologne - 7.30pm (ESPN)

Saturday 25 October: Bayer Leverkusen v Schalke - 5.30pm (BT Sport 1)

Sunday 26 October: Wolfsburg v Mainz - 2.30pm (BT Sport 1)

Sunday 26 October: Borussia Monchengladbach v Bayern Munich - 4.30pm (BT Sport 1)

Tuesday 28 October: St Pauli v Borussia Dortmund (German Cup) - 7.30pm (BT Sport 1)

Friday 31 October: Schalke v Augsburg - 7.30pm (BT Sport 2)

Saturday 1 November: Bayern Munich v Borussia Dortmund (BT Sport 1) - 5.30pm

Sunday 2 November: Paderborn v Hertha Berlin (BT Sport 1) - 4.30pm

Sunday 2 November: Cologne v Freiburg (ESPN) - 2.30pm

Friday 7 November: Hertha Berlin v Hannover (BT Sport 2) - 7.30pm

Saturday 8 November: Werder Bremen v Stuttgart (BT Sport 2) - 5.30pm

Sunday 9 November: Wolfsburg v Hamburg (BT Sport 2) - 2.30pm

Sunday 9 November: Borussia Dortmund v Borussia Monchengladbach (BT Sport 2) - 4.30pm

Friday 21 November: TBC (BT Sport 1) - 7.30pm

Saturday 22 November: TBC (BT Sport 1) - 5.30pm

Sunday 23 November: TBC (ESPN) - 2.30pm

Sunday 23 November: TBC (BT Sport 1) - 4.30pm

Friday 28 November: TBC (BT Sport 1) - 7.30pm

Saturday 29 November: TBC (BT Sport 1) - 5.30pm

Sunday 30 November: TBC (ESPN) - 2.30pm

Sunday 30 November: TBC (ESPN) - 4.30pm

 

Bundesliga 2

Saturday 1 November: Nuremberg v St. Pauli (BT Sport 2) - midday

Friday 7 November: Kaiserslautern v Bochum (BT sport 2) - 5.30pm

Monday 10 November: 1860 Munich v Fortuna Dusseldorf (ESPN) - 7.15pm

 

German Cup

Wednesday 29 October - Hamburg v Bayern Munich - 7.30pm (BT Sport Extra)

 

Primeira Liga

Sunday 26 October - Braga v Benfica - (BT Sport Extra) - 8.15pm

Friday 31 October - Benfica v Rio Ave (BT Sport Extra) - 7.45pm

 

A-League

Friday 24 October: Brisbane Roar v Sydney FC - 10am (BT Sport 2)

Saturday 25 October: Melbourne Victory v Melbourne City - 9.30am (ESPN)

Sunday 26 October:  Adelaide United v Perth Glory - 6am (BT Sport 1)

Wednesday 29 October: Perth Glory v Melbourne Victory (Australian FA Cup) - 11am (BT Sport 1)

Friday 31 October: Melbourne City v Adelaide United - 8.30am (BT Sport 1) 

Saturday 1 November: Perth Glory v Newcastle Jets (BT Sport 2) - 6am

Saturday 1 November: Western City Wanderers v Brisbane Roar (BT Sport 2) - 8.30am

Sunday 2 November: Sydney FC v Central Coast Mariners (BT Sport 1) - 4am

Monday 3 November: Melbourne Victory v Wellington Phoenix (BT Sport 2) - 8.30am

Friday 7 November: Wellington Phoenix v Western Sydney Wanderers (BT Sport 1) - 6.30am

Friday 7 November: Adelaide United v Sydney FC (BT Sport 1) - 8.30am

Saturday 8 November: Newcastle Jets v Melbourne Victory (BT Sport 2) - 6am

Saturday 8 November: Brisbane Roar v Melbourne City (ESPN) - 8.30am

Sunday 9 November: Central Coast Mariners v Perth Glory (BT Sport 2) - 6am

Friday 14 November: Newcastle Jets v Brisbane Roar (BT Sport 1) - 8.30am

Saturday 15 November: Adelaide United v Wellington Phoenix (BT Sport 1) - 6am

Saturday 15 November: Sydney FC v Melbourne Victory (BT Sport 1) - 8.30am

Saturday 15 November: Perth Glory v Western Sydney Wanderers (BT Sport 1) - 10.30am

Sunday 16 November: Melbourne City v Central Coast Mariners (BT Sport 1) - 6am

Friday 21 November: Melbourne Victory v Brisbane Roar (BT Sport 1) - 8.30am

Saturday 22 November: Western Sydney Wanderers v Newcastle Jets (BT Sport 2) - 6am

Saturday 22 November: Melbourne City v Sydney FC (BT Sport 2) - 8.30am

Saturday 22 November: Perth Glory v Wellington Phoenix (BT Sport 2) - 6am

Sunday 23 November: Central Coast Mariners v Adelaide United (BT Sport 1) - 6am

Friday 28 November: Melbourne Victory v Adelaide United (BT Sport 1) - 8.30am

Saturday 29 November: Brisbane Roar v Perth Glory (BT Sport 2) - 6am

Saturday 29 November: Western Sydney Wanderers v Sydney FC (BT Sport 2) - 8.30am

Sunday 30 November: Wellington Phoenix v Melbourne City (BT Sport 1) - 4am

Sunday 30 November: Newcastle Jets v Central Coast Mariners (BT Sport 1) - 6am

 

Brasileirao

Saturday 25 October: Palmeiras v Corinthians - 7.20pm (BT Sport Extra)

Sunday 16 November: TBC (BT Sport 2) - 8pm

 

Not a BT Sport subscriber? Find out how to get BT Sport 1, BT Sport 2 and ESPN at bt.com/sport